Home Aktualności KONFERENCJA
KONFERENCJA PDF Drukuj Email

 

Konferencja Open Space

 

DOTKNIJ  HISTORII

 

JAK POMÓC ŚWIADKOM CZASÓW NIENAWIŚCI

  

 Na konferencję prowadzoną w technologii open space licznie przybyli byli więźniowie obozów koncentracyjnych oraz gett żydowskich, wśród nich Józef Rosołowski, prezes okręgu krakowskiego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Tadeusz Jakubowicz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie, Zofia Rosiek, przewodnicząca Klubu Byłych Więźniów Politycznych Obozu Koncentracyjnego w Ravensbrück w Krakowie, Elżbieta Lesiak, przewodnicząca krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu. Obecni też byli pracownicy fundacji i NZOZ ?Pro vita et spe? w Krakowie, wolontariusze oraz inni zainteresowani losem byłych ofiar nazizmu i chętni do angażowania się na ich rzecz, zgodnie z tematem konferencji.

 

 

Podczas trwających siedem godzin dyskusji zastanawiano się jak doprowadzić do większej otwartości na innych ludzi, jak uczyć młodzież zrozumienia i tolerancji, rozmawiano o roli wolontariatu dla ludzi chorych i potrzebujących pomocy ale także dla wolontariuszy, dla których ich podopieczni są prawdziwymi bohaterami i którzy uczą się od swoich podopiecznych rzeczywistych wartości. Byli więźniowie hitlerowskich obozów koncentracyjnych oraz gett żydowskich otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące uprawnień kombatanckich oraz dowiedzieli się o szczegółach dotyczących honorowego patronatu Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie nad przychodnią "Pro vita et spe" 

 

  Na koniec zaplanowano kolejne kroki na rzecz polepszenia warunków życia ofiar nazizmu. Ich celem jest przedłużenie projektu kompleksowej opieki domowej oraz podtrzymanie działalności przychodni, która dla swoich pacjentów nie jest jedynie zwykłą przychodnią lekarską lecz miejscem, gdzie panuje rodzinna atmosfera, gdzie traktowani są z godnością, należnym im szacunkiem i gdzie poza pomocą otrzymują wiele życzliwości i innych ciepłych uczuć, których wciąż chyba najbardziej potrzebują?

PRAGNIEMY PODZIĘKOWAĆ SPONSOROM:

 

  • Panu mgr. inż. Michałowi Szandule, za możliwość skorzystania z sali konferencyjnej w Klubie Akademickim ARKA

  • firmie HENRY KRUSE POLSKA za sponsoring bufetu

  • firmie ASPEN za sponsoring bufetu 

  • Panu mgr. Krzysztofowi Dudzie za zasponsorowanie słodyczy

 

 

 
Joomla template by a4joomla